• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  CalendarCalendar  FAQFAQ  

Distribuiţi | .

Frica......

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    oRion*
    Utilizator Premium
    Suflet de barbat.
    MesajSubiect: Frica......   
    Lun 24 Feb 2014, 20:50

Oare ce este frica??Majoritatea oamenilor nu ii cunosc adevarul sens,desi o practica.Va pot spune eu ce este frica.Ea este intruchiparea raului,intunericului si a demonilor.Intr-un om care crede in Iisus si lasa lumina sa-l patrunda frica nu o sa intre niciodata.

Frica este doar in mintea noastra.Noi o crestem,noi o sporim si noi ii dam viata.Stiu ca tuturor ni s-au intamplat lucruri bizare pe care nu le-am inteles la momentul respectiv si am fost cuprinsi de frica,cu fiecare moment care trecea frica crestea in noi.O sa va zic cateva momente in care am fost si eu cuprins de frica,dar cand am trecut prin ea,am vazut lumina.

Intr-o seara dormeam singur.Sunt obisnuit sa dorm singur.Pe la ora 12 noaptea auzeam un sunet ciudat din bucatarie.Era ca un fasait .Am incercat sa-l ignor,nu am putut.Am stat 1 ora treaz sa vad daca sunetul acela inceteaza sau nu,el nu a incetat.Pana la urma m-am dus ca sa vad ce era acolo.Era o punga de faina rupta la un capat si faina curgea ca nisipu intr-o clepsidra.

In alta seara eram la un prieten.El dormea la 2m de mine,pe canapea.Intr-un moment al noptii m-am trezit si am auzit o usa trantindu-se.Am stat cateva minute sa ascult,sa vad daca cineva intrase in casa.Usa tot se trantea.Nu puteam adormii pentru ca imi era frica,transpiram,imi imaginam o sumedenie de lucruri.Pana la urma am iesit din camera si m-am luat dupa sunetul usii care se trantea.Era doar vantul pentru ca lasasem o fereastra deschisa si se facea curent.

Macar odata cand erati mici un prieten de-al vostru va adresat intrebarea : Te-ai duce in cimitir la 12 din noapte? iar voi ati raspunde "Nu,imi e frica" .De ce va era frica?De Casa lui Dumnezeu??Toti punem problema ca in cimitir se afla mortii,spiritele si alte lucruri pe care noi le consideram rele.Niciodata nu ne gandim ca in cimitir se afla Casa lui Dumnezeu,iar cu Dumnezeu aproape ce ti se poate intampla?

Prin urmare,noi am creat frica,nu s-a nascut odata cu noi.

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    Gaby
    Hall of fame
    Manager SA:MP
    MesajSubiect: Re: Frica......   
    Mar 25 Feb 2014, 14:50

M-a impresionat mult ultimu paragraf si cata dreptate ai acolo, mie si acum imi este frica intr-un fel sa intru acolo, parca as vedea lucruri care defapt nici macar nu exista, dar vazandu-le incepe sa imi fie frica

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos

Frica......

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

Real-Arena România :: Categorie generală :: Timp liber :: Viaţa de zi cu zi-